11 квітня- день Антипи, Антип Водогін.
Під час повноводдя покинуті дівчата або вдови прощалися зі своєю тугою, віддаючи її вируючій весняній воді. Вранці вони підходили до берега, черпали річкову воду лівою рукою і, бризкаючи собі в обличчя, читали змову від туги.
Антипа вважають цілителем різних людських недуг, зокрема зубного болю. Під час зубного болю люди часто брали дрібну монетку і прикладали її до хворого зуба, а потім пробивали її наскрізь і вішали на ікону святого Антипа, вірячи, що він позбавить їх від болю.
Посіви та посадки в цей день не проводили, оскільки вважали цей час несприятливим – насіння і розсада можуть загинути. Частково це пояснювалося саме тим, що погода 11 квітня була дуже нестійкою. В цей день говорили, що “на Антипа води відкриваються”. Якщо оживали струмки, джерела та інші водні джерела, говорили буде хороший врожай. Наші предки в день Антипа вичитували змови і проводили обряди для залучення у своє життя грошового везіння. Господині з ранку приймалися за генеральне прибирання, наводили в оселях затишок і чистоту.
А коли ввечері чоловік з роботи приходив, то кидали йому під ноги жменьку монет. Вірили, що після цього чоловік буде більше заробляти і гроші в чистий будинок потечуть рікою. Якщо вода на Антипа розіллється двічі, причому, вдруге – рясніше, пізній урожай буде краще раннього.
Якщо вранці небо забарвлене в червоні тони – залишок весни буде дощовим і вітряним.