• 18.07.2024 04:34

Парафіївка INFO

Парафіївка сайт

У Чернігівській області викрили нарколаборторію

У Чернігівській області викрили нарколаборторію на території агропідприємства – вилучили психотропів на 150 мільйонів

На Чернігівщині представники ДБР під час спецоперації викрили нарколабораторію на території одного з аграрних підприємств. Там виявили психотропів на 150 мільйонів гривень. Організатора цієї лабораторії та трьох хіміків, які допомагали у виготовленні наркотиків затримали.

Про це повідомляє ДБР.

За інформацією Державного бюро розслідувань, організатор лабораторії найняв місцевого жителя, який підшукав місце в одній з будівель на охоронюваній території приватного аграрного підприємства. Протягом травня-червня 2024 року туди завезли обладнання та прекурсори для виготовлення наркотиків та психотропів. Також він найняв трьох хіміків, які мали виготовляти мефедрон, солі, МДМА тощо.

“У лабораторії готували наркотики впродовж кількох тижнів. За добу вони синтезували від 50 до 100 кілограмів психотропів. Чоловіки планували розповсюджувати наркотики по всій Україні, а також шукали канали постачання військовим у прифронтових районах. Реалізувати готовий товар вони не встигли”, — йдеться у повідомленні.

Фото: ДБР
Фото: ДБР
Фото: ДБР

Під час обшуків в лабораторії виявили та вилучили понад 120 кілограмів наркотиків (понад 240 тисяч доз), психотропів на понад 150 мільйонів гривень, а також хімічне устаткування на суму понад 2 мільйони гривень, а також близько тонни реактивів, прекурсорів та хімічних речовин для виготовлення нових партій наркотиків.

Крім того, для транспортування виготовлених наркотиків територією України та вивезення до інших країн затримані придбали шиномонтажне обладнання, за допомогою якого фасували наркотики до автомобільних коліс.

Фото: ДБР
Фото: ДБР
Фото: ДБР
Фото: ДБР

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за підозрою у вчиненні кримінальних злочинів передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами), ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 317 (організація незаконного придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та незаконного збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах, вчинені організованою групою у складі злочинної організації) КК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжного заходу.