• 17.06.2024 18:52

Парафіївка INFO

Парафіївка сайт

Акція «Подаруй заповіднику експонат» стартувала в Національному історико-куьтурному заповіднику «Качанівка»

Матеріали взяті зі сторінки фейсбук Kachanivka Kachanivka
Акція «Подаруй заповіднику експонат» стартувала в Національному історико-куьтурному заповіднику «Качанівка» вже на початку року. Заповідник отримав цінний подарунок від громадянки м. Кременчуга Юлії Лейвінової. Це невеличка колекція виробів побутового фаянсового посуду європейського виробництва середини ХІХ – початку ХХ століття в кількості 7 предметів. Нове дарування містить цікаві і неординарні експонати. Серед них увагу привертає порт-куто – столовий прибор для вишуканого сервірування, який нині вважаються частиною розкоші.
Порт-куто – це підставка під ніж, винайдена наприкінці XVII-XVIII ст. Ця підставка створювалася з ощадливих міркувань, аби столові прибори не забруднили скатертину між прийомами їжі. Виготовляли підставки з різноманітних матеріалів та вигадувати цікаві форми. Популярними металами для виготовлення підставок були золото, срібло, перламутр і слонова кістка.
Порт-куто були популярними до початку XX століття. Після цього їх почали все рідше використовувати при сервіруванні столів. Згодом вони стали предметом колекціонування й підкреслювали розкішне життя власника.
Для нашого заповідника фаянсова посуда – велика цінність і ми вдячні пані Юлії за безкорисливий щедрий дарунок, який викликає щирі відчуття шани та поваги.
А поки що нові надходження пройдуть обов’язкову процедуру взяття на музейний облік, атрибутування, паспортизацію, щоб стати гідною складовою фондового зібрання заповідника, державною частиною Музейного фонду України.