• 17.06.2024 18:53

Парафіївка INFO

Парафіївка сайт

У Парафіївській громаді на Прилуччині люди проти перейменування села

Гру 15, 2023

Фото: з мережі

Жителі села Южне Парафіївської громади, Прилуцького району, не хочуть змінювати назву свого населеного пункту. Люди намагаються довести, що назва села не російського походження, тож направили відповідні клопотання проти перейменування до Прилуцької РВА та Нацкомісії зі стандартів української мови.

Про це пише “Трудова слава”.

Із XVII століття до 1945 року нинішнє село Южне (Парафіївська ТГ) носило назву Туркенівка. Потім його перейменували на Южне. Сьогодні і цю назву хочуть змінити.

Національна комісія зі стандартів української мови побачила у назві Южне російське походжен­ня і рекомендувала громаді перейменувати село.

На одній з останніх сесій Парафіївської селищної ради депутати не погодилися із зміною назви села.

“Наші люди проти перейменування, навіть катего­рично проти. Проти зміни назви у ході обговорення висловлювалося усе доросле на­селення, а це більше 500 чоловік”, говорить Южненський староста Сергій Загоролько.

Після оприлюднення рішення Нацкомісії стосовно обов’язкової зміни назви села Южне, яке нібито має російське коріння у походженні назви, громада стала думати, яку нову назву обрати. Було обговорення, на яке зійшлися близько 70 чоловік. Іван Пащенко запропонував назву «Світанок», його підтримали.

Та згодом, за словами Сергія Загорулька, южнен­ці у компетентних фахівців, зокрема професорки Чернігівського колегіуму і члена цієї мовної комісії з’ясували, що назва Южне не походить від слова «юг», тож не має російського коріння.

“Слово «южне» зустрічається у різних європейсь­ких мовах, тому не можна говорити про російське по­ходження. Тому ми направили відповідні клопотання проти перейменування Южного до Прилуцької РВА, Національної комісії зі стандартів української мови. Селищні депутати також не прийняли рішення про пе­рейменування села”, – сказав Сергій Загорулько.