• 17.06.2024 19:31

Парафіївка INFO

Парафіївка сайт

Очільниця громади на Прилуччині прозвітувала про три роки роботи

Лис 23, 2023 #news

Галина Петруша три роки на посаді голови Парафіївської громади. Очільниця прозвітувала про роботу за цей період. Діяльність селищної ради була спрямована на забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку громади, вирішення актуальних проблем життєдіяльності, поліпшення добробуту та соціального захисту населення. Ці напрямки реалізовують в межах 56 програм, що наразі діють у громаді.

Про це йдеться на Facebook-сторінці голови Парафіївської ТГ Галини Петруші.

Галина Петруша офіційно очолює Парафіївську громаду з 20 листопада 2020 року.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші

Як зазначила очільниця, впродовж 3 років робота Парафіївської селищної ради була спрямована на забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку нашої громади, вирішення актуальних проблем її життєдіяльності, поліпшення добробуту та соціального захисту населення.

Враховуючи дані напрямки спільної роботи виконавчого комітету, депутатського корпусу на сьогодні у громаді діє 56 програм.

Це, зокрема, Програма організації харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Парафіївської селищної ради на 2023 рік, Програма «Фінансової підтримки та розвитку соціальних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Парафіївської селищної ради на 2023-2025 роки», Програма забезпечення пожежної безпеки Парафіївської селищної ради на 2023 рік,  Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб, що зареєстровані на території Парафіївської селищної ради на 2023-2024 роки, Програми підтримки підрозділів територіальної оборони та Збройних сил України на 2023 рік, Комплексна програма підтримки учасників бойових дій, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші

Галина Петруша розповіла як наразі розвивається громада.

Так, на листопад 2020 року залишок коштів на рахунку селищної ради становив 2 мільйони 116 тисяч 619 гривень. На 20 листопада 2023 року на рахунку – 8 мільйонів 666 тисяч 443 гривні.

Основними бюджетоутворюючими підприємствами громади є: ПрАТ «Кремінь», ТОВ «Нива Плюс», ПСП «Фортуна», ТОВ «Агро КІМ».

Щодо освіти – на території Парафіївської селищної ради функціонують 5 ліцеїв, у яких у поточному році навчаються 562 учні та 6 закладів дошкільної освіти, в яких виховуються 143 дитини.

Для дітей із сіл – це 40 учнів із 8 населених пунктів – забезпечується регулярне підвезення до місць навчання шкільними автобусами.

На 1 листопада 2023року по відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради заборгованості з виплати заробітної плати немає.

“При наданні відпустки всім педагогічним працівникам були виплачені оздоровчі в сумі 584 тис. 788 грн. Освітяни також отримали  винагороду до Дня працівників освіти – 286 тис. 415 грн. (50% від посадового окладу).Обслуговуючому персоналу ліцеїв  виплачені оздоровчі в сумі 65 тис. 390 грн та премія – 45 000 грн. до Дня працівників освіти. По закладах дошкільної освіти виплачені оздоровчі в сумі  125 тис. грн, премії –110 тис. грн., також, до Дня працівників освіти”, звітує голова громади.

У 2022 році через відсутність укриттів освітні заклади громади працювали дистанційно. Цього навчального року відбулися зміни – у громаді будуватимуть укриття.

“Для реалізації важливих завдань щодо забезпечення учасників освітнього процесу безпечним освітнім середовищем докладено максимальних зусиль для облаштування та приведення у готовність  споруд цивільного захисту (найпростіших укриттів). Завдяки державній програмі «Нове будівництво» ми отримали державну субвенцію на виготовлення проєктно-кошторисної документації  для будівництва двох протирадіаційних укриттів. Укриття на 300 осіб  будуватиметься у Парафіївці – для учасників освітнього процесу ліцею та закладу дошкільної освіти № 1 «Малятко» і укриття на 200 осіб зведуть в Іваниці – для учасників освітнього процесу  ліцею та закладу дошкільної освіти «Сонечко»”.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші

Крім того, у Парафіївці побудують свердловину.

“Зробили коригування проєкту та подали заявку на отримання субвенції. Вартість будівництва свердловини складає 13 595009 грн. Наші кошти – 3 398753 грн., субвенція – 10 196256 грн. чекаємо субвенцію і відразу оголосимо тендер”.

Мережа закладів культури громади не змінилася – це 7 будинків культури, 1 публічна бібліотека, 7 бібліотек-філій і 1 мистецька школа.

Щодо останньої – протягом 2023 року у закладі відбулося покращення матеріально-технічного забезпечення, а саме: придбано ноутбук (за підтримки депутата Верховної Ради Бориса Приходька), цифрове піаніно (за підтримки директора ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» Романа Польового), надійшла гуманітарна допомога від Hof van Twente Kiev-Pechersk у вигляді музичних інструментів: барабанної установки, гітари, трьох синтезаторів і стійок до них, двох акордеонів, чотирьох ноутбуків.

Як зазначає очільниця, у громаді жодного освітнього чи культурного закладу не планується закривати.

Водночас, в планах – відкриття «Поліцейської станції» та пожежної частини.

“У листопаді-грудні 2023 року відкриємо «Поліцейську станцію» і пожежну частину у Бережівці, таким чином додатково створено 11 робочих місць у Бережівці і будемо утримувати пожежну частину з місцевого бюджету. Щиро дякую керівникам підприємств: Сенчику О.О., директору ПрАТ «Кремінь», директору ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» Роману Польовому, Пащенку І.М., директору ПСП «Фортуна», Бондару М.М., директору ПрАТ «Нива плюс» за фінансову допомогу у придбанні автомобіля для поліцейського нашої громади. Це дасть можливість поліцейському оперативно вирішувати  питання законності і правопорядку у громаді”.

Переважна більшість жителів громади – це літні люди, пенсіонери, які потребують соціального захисту.

Соціальні послуги жителям надає комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг». У трьох структурних підрозділах: соціальної допомоги вдома, стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання та соціальної роботи допомогу отримують 326 осіб похилого віку та інвалідів, що частково втратили рухову активність та здатність до самообслуговування.

Фінансується  КЗ «ЦНСП» Парафіївської селищної ради із загального (кошти селищної рада) та спеціального (пенсійні надходження) фондів. Також надходять кошти за надання платних соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома. Соціальні послуги, що надаються у відділенні соціальної допомоги вдома та в стаціонарному відділенні здійснюються на безкоштовній основі, на диференційованій оплаті та платно, в залежності від середньомісячного сукупного доходу сім’ї/особи. У відділенні соціальної роботи всі соціальні послуги надаються безкоштовно. За 2022-2023 рр. виділено понад 9,5 мільйонів гривень з місцевого бюджету для функціонування та розвитку Центру.

Підопічні, що проживають у стаціонарному відділенні, забезпечені чотириразовим збалансованим харчуванням, ліжко-місцями з комунально-побутовими послугами, необхідним твердим та м’яким інвентарем, одягом, взуттям, білизною, забезпечення гігієнічно-побутових потреб, столовим посудом, медичним доглядом та уважним ставленням працівників. Середня вартість утримання одного підопічного у 2022 р. щомісяця становила – 13 331 грн, у 2023 р. – 15 570 грн.

Підопічні, що обслуговуються вдома, можуть отримати допомогу соціального робітника, що надає 40 послуг.

“Окремо хочеться висловити подяку нашим благодійникам, що не залишали нас протягом 2021-2023 років:  жителям громади за надані овочі, консервацію та консерву; УСЗН Прилуцької РДА за надані матраци та мед; міжнародній благодійній організації «Летс Хелп» за набір одягу: підгузники, набори Великодні, два бензинові генератори, продукти харчування, засоби гігієни; «Тас Агро» за паски; благодійній організації «Благодійний фонд «Фортечний» за обігрівачі та сонячні світильники; благодійній організації «Благодійний фонд «Паляниця-Україна» за засоби пересування та постіль; міжнародній благодійній організації «Партнерство «Кожній дитині» за планшет, благодійній організації «АРАТТА» за надані продукти харчування, одяг та постільну білизну, благодійній організації «CORUS» за канцелярські набори, гігієнічні набори та ковдри”.

Щодо медичної сфери – за період від повномасштабного вторгнення і до сьогодні КП «Парафіївський ЦПМСД» надає послуги пацієнтам в повному обсязі та без погіршення якості.

“Обсяги залучених позабюджетних надходжень (благодійної допомоги) у 2022 році – 530 тис. 726,27  грн; за  9 місяців 2023 року – 692 тис. 420,00 грн. У рамках благодійної допомоги отримали автомобіль Renault Master від індійської діаспори у Мартинівку; генератор від Благодійного Фонду «Фортечний», холодильник з льодовим захистом Vestfrost VLS 504 A для зберігання вакцин (ДП «Укрвакцина «МОЗ України») та інше обладнання та спецзасоби”, зазначає голова громади.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші

Також у громаді розробили і затвердили стратегічний план розвитку медичної галузі на 2023 -2025 рік.

Благоустрій у Парафіївській громаді забезпечує КП «Добробут». Нещодавно він поповнився новими тракторами.

“За рахунок коштів місцевого бюджету КП «Добробут»  для старостинських округів у Іваницю, Южне, Мартинівку, Бережівку, Тростянець придбав п’ять тракторів КАТА КЕ з навісним обладнанням (напівпричіп, роторна косарка, грунтофреза) на суму 2 599 700 грн. Це значна допомога для насалених пунктів у питанні благоустрою – викошування бур’янів, вирубування порослі, заготівля дров для ліцеїв, садочків, медичних закладів. Під керівництвом старост у кожну сім’ю загиблого захисника завезли дрова. Грунтофрезою безкоштовно обробляли ділянки під садіння часнику чи цибулі   для сімей захисників ЗСУ. Також провели ремонт свердловини на суму 196 640 грн 61 коп. та насосів для свердловини 5шт на суму 55000 грн, закупили п’ять нових насосів для свердловин  на суму 171050,00 грн., бочку НЖ, придбали нові бензокоси та бензопили”.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші

З початком війни у громаді допомагають військовим – протягом трьох років було багато різних заходів, які проводилися у ліцеях, дошкільних закладах і закладах культури.

“Щоб допомогти 118 ОМБр, селищна рада уперше використала право на преміювання своїх працівників. Усі кошти у сумі 200 801 грн. були спрямовані на допомогу. Зокрема, для воїнів 118 ОМБр, наша громада придбала автомобіль за 195 тисяч, нову зимову гуму – 12 000 грн (комплект); ремонт дрона – 25 000 грн; новий пульт до дрона – 23 000 грн; понад 10 000 грн витрачено  на ТО автомобілів підрозділу. Акцію ініціювала дружина одного із військових-земляків”.

Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Фото: з Facebook-сторінки голови Парафіївської ТГ Галини Петруші
Матеріали взяті із сайту https://www.pryluky.club